Korai kezdés, nagyobb siker!
Edzés mindennap
Tartsd szinten magad

Pőcze Bence Országos Bajnok - 2018. április 21.

Soltvadkerten rendezték meg a diák I. (13-14-évesek) szabadfogású birkózó Országos Bajnokságot. A döntőkre a területi versenyekről összesen 220 versenyző jutott tovább, így négy kanizsai birkózó is. Végül csak hárman vállalták a megméretetést, a 46-kg-os Balazsin Zdenkó, az 54-kg-os Pőcze Bence és a 69-kg-os Dányi Bátor Márton. Mindhárman első helyezettként jutottak tovább a kőszegi területi bajnokságról. A versenyzést először Zdenkó kezdte két nagy fölényű győzelemmel az elő döntőbe jutott ahol az esztergomi birkózó megállította. Maradt a bronzérem lehetősége, ahol a régi nagy riválisát a zalaegerszegi versenyzőt legyőzve, értékes bronzérmet szerzett. Időközben versenybe kapcsolódott Bence is, először mogyoródi majd tököli végül a döntőbe jutásért diósgyőri versenyzőket győzött le technikai fölénnyel. A másik ágon a döntőbe a szarvasi Tóth jutott, aki a tavaly már verte meg Bencét. Bence nagyon határozottan, dinamikusan birkózott és végül 12-1 re legyőzve ellenfelét megszerezte élete első Országos Bajnoki címét! (Ebben a korcsoportban utoljára Egyed Balázsnak sikerült nyernie). A 69-kg-os Márton sajnos 1 győztes két vesztes mérkőzéssel kiesett a versenyből. Nincs sok pihenő, legközelebb a kanizsaiaknak (május 19-én) Rómában az olimpiai központban kell helytállniuk egy nagy, nemzetkőzi versenyen.

You are here: Kezdőlap Versenyek Pőcze Bence Országos Bajnok - 2018. április 21.