Korai kezdés, nagyobb siker!
Edzés mindennap
Tartsd szinten magad

Senior kötött és szabadfogású birkózó Országos Bajnokság - Dunaújváros

Május 2-án a Dunaújvárosi Főiskola Sportcsarnokában, rendezték meg a 2010. évi Veterán Kötött és Szabadfogású Birkózó Országos Bajnokságot.  A versenyre meglepően sok versenyző nevezett, és láthattunk birkózni újra olyan régi klasszis versenyzőket, mint például Hamzók József (Világkupa II., Eb. II helyezett), Südi Gábor (Serdülő Világbajnok), Györe István (serdülő Vb, ezüstérmes) Elekes Endre (olimpikon, Vb. V. helyezett), Rizmájer Antal (Vb. V. hely) stb.  A Kanizsaiak három fővel képviseltették magukat, köztük a legeredményesebben Ladányi István szerepelt  ki az „E” kategória (1954-ben vagy korábban születettek) 69-kg-os mezőnyében, kötött és szabadfogásban is döntőt birkózhatott. „Csutak”, mindvégig magabiztosan versenyzett, mindkét fogásnem döntőjében a miskolci Jászkai Imrétől szenvedett vereséget, ki a tavalyi Finnországi veterán világbajnokságon, zsinórban ötödször szerezte meg az elsőséget. Nehezebb dolga volt a szintén 69-kg-os Dr. Kalmár Istvánnak, kötöttfogásban az „A” kategóriában (1970-75-ben születettek) ahol korábbi klasszisoknak is „oda kellett állni”. „Doki” két mérkőzést magabiztosan nyert, de már nem bírt Hamzókkal, és Südivel, így a dobogó harmadik fokára állhatott fel.  Szintén az „A” kategóriában, de a szabadfogásúak között a 69-kg-os Fata József ezüstérmet nyert. A Kanizsaiak mérlege így három ezüst és egy bronzérem.

Verseny értékelése (Szatmári Zsolt): 2003-tól rendszeresen ott vagyok a veterán országos és világversenyeken, hihetetlen, hogy milyen rohamosan növekedik a színvonal. Mivel az egyesületek, a korosztályos országos bajnokság eredményeivel megegyező olimpiai pontokat szerezhetnek, így mindenkinek érdeke, hogy minél eredményesebben szerepeljenek a veterán versenyzők is. Meglepődtem, hogy milyen munkát, áldozatot, fogyást képesek bevállalni még 50 évesen is.  „Doki” közel tíz kg fogyott a versenyre, és családja, praxisa mellett néha késő este is az edzőteremben ért véget a napja.  Remélem, hogy fiataljaink is meríteni tudnak, ebből a példaértékű akartból, munkabíró képességből, amivel senior versenyzőink rendelkeznek. Augusztus 13-14-15-én Belgrádban rendezik meg a kötöttfogású Veterán Világbajnokságot, ahol Dr. Kalmár István fogja képviselni országunkat és városunkat. Meggyőződésem, hogyha sérülés nem gátolja felkészülését érmes reményekkel utazhat a Szerb fővárosba.

You are here: Kezdőlap Versenyek Senior kötött és szabadfogású birkózó Országos Bajnokság - Dunaújváros