Korai kezdés, nagyobb siker!
Edzés mindennap
Tartsd szinten magad

Három aranyérem a területi szabadfogású bajnokságokról – 2018. április 07.

Kőszegen rendezték meg a diák II. és diák I. korcsoport (10-11 12-13 évesek) számára a szabadfogású birkózó területi bajnokságot (Vas, Zala,Somogy és Baranya megye). A verseny egyben kvalifikáció is volt az országos bajnokságra. (a diák I. korcsoportnak április 21-én, Soltvadkerten, a diák II. korcsoportnak április 28-án Szentesen rendezik meg az országos döntőket). A Kanizsai Birkózó Sportegyesület és a Zsigmondy Winkler dse. fiatal birkózói közösen vettek részt a megméretetésen ahol kiváló eredmények születtek. A diák II. korcsoportban a 32-kg-os Lakatos Kevin (Zsigmondy) ezüstérmes, míg a 35-kg-os Fata Lajos bronzérmet szerzett így mindketten tovább jutottak az országos döntőre. A diák I. korcsoportban a 46-kg-os Balazsin Zdenkó (Kanizsai Bse.) az 54-kg-os Pőcze Bence (Kanizsai Bse.) valamint a 69-kg-os Dányi Bátor Márton (Zsigmondy) aranyérmesek lettek. Mind a három versenyző tovább jutott az országos döntőkre. Bodógh Endre az 54-kilogramosok között a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A kőszegi versennyel párhuzamosan a junior (18-20 évesek) szabadfogásúaknak rendeztek minősítő versenyt Kaposváron. A Kanizsai Birkózó se versenyzői 3 fővel vettek részt a versenyen ahol a 61-kg-os Egyed Balázs ezüst, míg a 65-kg-os Németh Márton és a 92-kg Béli Attila bronzérmet szereztek.

You are here: Kezdőlap Versenyek Három aranyérem a területi szabadfogású bajnokságokról – 2018. április 07.