Korai kezdés, nagyobb siker!
Edzés mindennap
Tartsd szinten magad

2017. évi értékelés a Kanizsai Birkózóknál

Remek évet zártak a kanizsai birkózók, az országos bajnokságokról és diákolimpiai döntőkről, összesen 11 érmet szereztek versenyzőik. A legkiemelkedőbb eredményeket idén is Egyed Balázs érte el, aki a junior korosztályban (18-20 évesek) Országos Bajnoki címet szerzett és indulhatott a dortmundi Európa Bajnokságon is. Döntőt birkózhatott az u23-as és a felnőtt Országos Bajnokságon is mindkét helyen ezüstéremmel zárt a kanizsaiak tehetsége. Rajta kívül nővére Zsanett valamint Németh Márton, Buder Berta, Pőcze Bence és Nemes Benjamin „szállították” a kiemelkedő eredményeket.
Elégedett vagyok az elért eredményekkel, főleg ha még ehhez hozzá vesszük, hogy a kisebb korcsoportokban vannak olyan gyerekek, akik szépen bontogatták szárnyaikat a különböző területi és meghívásos versenyeken, mint például Balazsin Zdenkó, Dányi Márton vagy Fata Rajmund. Ők idénre „beérhetnek”és remélem, hogy idén még eredményesebb évet zárhatunk. Van azért egy kisebb „szálka”, sajnos 2017-ben nem tudtunk csapatversenyeken indulni, mert sok versenyzőnk egy súly közelébe tömörült, de remélem idén már ennek a versenyformának is megízlelhetjük édes ízét. Egyed Balázs idén is esélyes a válogatottságra, de érettségizni fog, így nem tudjuk, milyen formát tud majd ebben az időszakban nyújtani, de Németh Marci versenyben lehet a junior válogatottságért csak úgy, mint a kadet korcsoportú Nemes Benjamin. Nagy álmunk hogy 2008 után újból tudjunk kiállítani felnőtt csapatot az Nb II. bajnokságba, idén ennek lehet realitása. Már most el kezdtünk szervezni egy nagy 100-120 fős nemzetkőzi tábort augusztusban ahova várhatóan Ausztriából, Erdélyből, Lengyelországból, Horvátországból, Ukrajnából és Moldovából is érkeznek 10-14 éves sportolók. De októberben Nyugat-Magyarország területi diákolimpiát is rendezünk-, úgyhogy lesz bőven feladat, kemény edzések és sok-sok izzadtság csepp idén is - nyilatkozta Szatmári Zsolt, vezető edző.

You are here: Kezdőlap Versenyek 2017. évi értékelés a Kanizsai Birkózóknál