Korai kezdés, nagyobb siker!
Edzés mindennap
Tartsd szinten magad

Egyed Zsanett 5. az EB-n Katowicében - 2012. július

Július 17-22 között, Katowice városa adott otthont a 2012. évi kadet (15-17 évesek) birkózó Európa Bajnokságnak, ahol a női mezőnyben kanizsai versenyzőnek is szoríthattunk. A versenyt mindhárom szakág (szabadfogás, kötöttfogás, női) számára rendezték, ahova összesen 33 ország versenyzői érkeztek.  A 46-kg-osok között induló Magyar sportoló, a Kanizsai Birkózó Sportegyesület versenyzője, Egyed Zsanett a kilences rajtszámot húzva a táblára kerülésért (nyolc közé) a francia Galo Felicia-t győzte le tussal. A négy közé jutásért a Moldáv-Bulgár mérkőzés győztesével kellet megküzdeni. Az akadályt a Moldáv lány vette sikerrel, így megvolt az ellenfél és egy kis gyomor ideg is, hiszen tavaly a szombathelyi Vb-én egy Moldáv versenyző „ütötte” el Zsanit a továbblépés lehetőségétől. Ezúttal a kanizsai lány szoros mérkőzésen, ugyan de legyőzte Canatui Maria-t és készülhetett az Ukrán Mashkevych ellen, a tét az Európa Bajnoki döntőbe kerülés. Sajnos ezen a mérkőzésen mentálisan, pszichésen felkészültebb volt az Ukrán lány, hiába szerzett vezetést a Magyar versenyző, előnyét nem tudta megtartani így a döntőbe jutási álom ezúttal elmaradt. A vigaszági mérkőzésen, még mindig az elszalasztott lehetőségen bánkódva, verességet szenvedet a török Vatansever Ayse-től, így Egyed Zsanett a pontszerző V. helyen végzett a 2012. évi Kadet Európa-bajnokságon. A Nagy Lajos és Szatmári Zsolt által vezetett női csapat két bronzéremmel és egy V. hellyel zárta a versenyt.

Edzői vélemény: Gulyás István a felnőtt szabadfogású birkózók szövetségi kapitánya szerint „soha ne legyen rosszabb eredmény világversenyről”, ezt Én magam is így gondolom, de most hatalmas és reális esély volt arra, hogy egy Európa Bajnokságon döntőt birkózhasson Zsanett (nem mellékesen az Ukrán hölgy legyőzte Orosz riválisát a döntőbe) ezért nem tudunk igazán örülni az V. helynek. Igaz, Zsani még jövőre is ennek a korcsoportnak a versenyzője, és ha sikerül támadó késségén javítani és mentálisan, pszichésen kiegyensúlyozottabbá tenni a szőnyegen, jövőre nem elérhetetlen talán az arany érem megszerzése sem.

You are here: Kezdőlap Versenyek Egyed Zsanett 5. az EB-n Katowicében - 2012. július