Korai kezdés, nagyobb siker!
Edzés mindennap
Tartsd szinten magad

Egyed Balázs U-23-as OB bronzérmes - 2016. Március 05.

Korábban már voltak különböző próbálkozások, de a Nemzetközi Birkózó Szövetség (UWW) 2015-ben rendezte meg az első U-23-as Kontinens Bajnokságot, ami azt a célt hívatott szolgálni, hogy a felnőtt korcsoportban még be nem érett versenyzőknek is biztosítsák a siker élmény lehetőségét. Ennek megfelelően a Magyar Birkózó Szövetség versenynaptárában is szerepel az U-23-as Országos Bajnokság.  Ebben az évben a szabadfogásúak U-23-as Országos Bajnokságát Szigetszentmiklóson rendezték meg ahol a kanizsaiak két fiatal (18 éves) versenyzője Németh Márton és Egyed Balázs is megmérettette magát a 61-kg-osok mezőnyében. Egyed szépen menetelt egészen az elődöntőig ahol a csepeliek kiválósága a 23 éves Kardos Róbert legyőzte, így Balázs a bronzéremért küzdhetett, amit technikai főlénnyel abszolvált a tiszacsegei Kiss Sándor ellen. Németh ezúttal nem tudott túljutni az angyalföldi riválisával szemben, így Ő helyezetlenül zárta a versenyt.

Edzői vélemény: Szépen fejlődő birkózást láttam Balázstól új technikai elemekkel tarkítva, Kardos egyelőre még nagy „falat” tapasztaltabb, erősebb versenyző, aki már felnőtt világversenyen is nyert mérkőzéseket.

You are here: Kezdőlap Versenyek Egyed Balázs U-23-as OB bronzérmes - 2016. Március 05.